Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Úspěšný řešitel Logické olympiády z naší školy

Logická olympiáda

V letošním roce jsme žáky opět oslovili k účasti v Logické olympiádě. Je třeba se zaregistrovat na jejich stránkách, potvrdit platným emailem a v daném termínu si udělat čas a u PC doma se pokusit splnit co možná nejlépe zadané úkoly. Test obsahuje asi 25 otázek, na které má žák 30 minut. Mladší žáci řeší méně a v kratším čase. Zařazujeme jako škola tento projekt, protože je to jiný pohled na matematiku, jsou zde více než početní úlohy ty k zamyšlení – logické a praktické. Často jsou spíše obrázkové, písmenkové než jen číselné. Věřím, že žáky tato forma i baví. Mohou se zdokonalit nejen v logickém myšlení, ale i si osvojují jinou činnost na PC nežli hraní her. Zjišťují, že PC je možno používat i ke vzdělávání. Rodič tak vidí, že u PC jde strávit čas i zábavnou vzdělávací metodou. V letošním roce se účastnilo pouze 10 žáků, což je pětina žáků celé školy. Možná za to trošku může covidová situace, ve které se naše republika nachází. Nicméně jeden žák se dostal až do krajského kola. Již v minulých letech byli naši žáci takto úspěšní, ale není to každoročním pravidlem. Vzhledem k distanční výuce i krajské kolo probíhalo v online prostředí na PC. Jsme rádi, že se náš žák Jaroslav Routa nejen zúčastnil, ale také byl úspěšný a umístil se z celého kraje na krásném 30. místě ve své kategorii. Moc děkujeme za účast všem řešitelům. Doufáme, že tyto úspěchy vás povzbudí a příští rok to zkusí více z vás. 

                                                                                          Mgr. Jana Sýkorová, třídní učitelka

Dobrý den,

rádi bychom vám pogratulovali k postupu do krajského kola Logické olympiády, kvalifikovat se mezi nejlepší soutěžící celého kraje je výborný úspěch. V příloze zasíláme diplom s dosaženým výsledkem, který vám může letošní krajské kolo připomenout.

Doufáme, že i nadále budete příznivcem naší soutěže, těšíme se zase za rok. Ještě jednou díky za účast.

tým Logické olympiády

 

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace