Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Říjen v MŠ

Vážení a milí rodiče,

předem bychom vám chtěli poděkovat za sponzorské dary škole-hygienické potřeby, sběr papíru, ale i sběr kaštanů, který byl v tomto měsíci aktuální. I my s dětmi jsme se na vycházkách do sběru zapojili a společně se nám podařilo nasbírat pěkných pár kilo. Za utržené peníze pořídíme odměny dětem na konci školního roku.

Měsíc říjen ale nebyl jen o sběru kaštanů, ale i jiných podzimních plodinách, které jsme využívali na tvorbu s dětmi nejen ve školce  ale i venku. Děti vytvořili nádherné přírodní mandaly, čímž oslavili "Den stromů", nasbírali si šípky na šípkový čaj, který jsme si ve školce společně uvařili a ochutnali.

Podzimní pochmurné počasí jsme si zpříjemnili vydařenými kulturními zážitky. Přenesli jsme se do teplých krajin v Africe, a to hned dvakrát. Nejdříve jsme ve středu 11. října rozhýbali svá těla v "Den tance", přičemž si děti zahrály i na nejrůznější africké nástroje a hned v pátek za námi do školy přijeli opravdoví afričtí domorodci, díky kterým jsme se dozvěděli, jak vypadá pravá africká kultura. Nechybělo ani bubnování na "bonga" nebo tančení v afrických rytmech.

Ve středu 25. října jsme navštívili divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvickém divadle v Praze. Děti si divadelní představení moc užily a náleží jim velká pochvala za vzorné chování.

Tento měsíc jsme zakončili společně s dětmi ze ZŠ v tělocvičně školy. Čekali tu na nás haloweenské úkoly, spousta zábavy a strašidelného dobrodružství. Rozloučili jsme se se zahrádkou, zamknuli ji a budeme se těšit na zimní radovánky.

Přejeme krásný barevný podzim.

Kolektiv MŠ. :)

 

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace