Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Projekt Krabice od bot

Projekt Krabice od bot ve školní družině v Pavlíkově

Kdy jindy plnit přání nežli o Vánocích"

Každoroční dobročinná akce Krabice od bot se letos konala již pojedenácté v období od pondělí 22. 11. do neděle 5. 12. Charitativní sbírka pod patronátem Diakonie Českobratrské církve evangelické se snaží pomoci sociálně slabším rodinám a rovněž vykouzlit úsměv na tváři dětem z dětských domovů. Zapojit se do projektu lze několika způsoby: darovat krabici od bot naplněnou dárky na sběrném místě nebo poslat krabici online, kdy se vybere částka určená na daný dárek, taktéž je možné zakoupit předměty na benefičním e-shopu. Rozhodla jsem se pro první variantu, jelikož jsem usoudila, že je nejvhodnější pro realizaci ve družině.

Nastal den D, vypuknutí sběru hraček, oblečení, školních pomůcek, sladkostí, balících papírů a krabic, kdy děti po předchozí domluvě s rodiči nosily od pondělí 22. 11. až po dobu tří dnů, do středy 24. 11., zmiňované předměty. Někteří měli již jistou zkušenost s výběrem, protože se před dvěma lety v rámci školní družiny projektu zúčastnili. Družina se pomalu stávala místem splněných přání, stavebnice, autíčka na ovládání, panenky a mnohé další, to vše děti donesly. Stali se z nás alespoň na chvíli malí pomocníci Ježíška, dárky jsme postupně roztřídili do krabic a s láskou zabalili. Připravili jsme společně přes dvacet krásných dárků pro holky a kluky ve věku 2-10 let. Vánoční balíčky jsem následně odvezla do redakce rakovnického Raportu, kde jako každý rok probíhalo shromažďování dárků a další jejich distribuce.

Závěrem bych chtěla moc poděkovat nejen všem dětem, které se zúčastnily, ale i jejich rodičům za pomoc a ochotu udělat radost jiným, jež nepotkalo tolik štěstí nebo se nacházejí v těžší životní situaci. Jsem ráda, že se děti v rámci projektu učí nenásilnou formou vzájemně si pomáhat, myslet na druhé a být solidární. Tak opět příští rok….

Vychovatelka školní družiny

ZŠ a MŠ Pavlíkov

Bc. Kristýna Bauerová

 

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace