Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Program do konce školního roku

 

Co nás čeká do konce školního roku?

Zdravíme ze školky. Spolu se zimou jsme při vynášení Morany vyhnali i covidová opatření a děti rozdávají úsměvy na potkání o to víc. Doufáme, že už nás na podzim žádné restrikce nepotkají.

Co máme tedy za sebou?

Na konci ledna nás navštívilo Divadlo Z Bedny se Zimní pohádkou. Hned na konci stejného týdne jsme si užili karneval, kterým jsme zahájili zimní olympijské hry. Až do konce ZOH měly děti připravený na každý den soutěž, ale i vědomostní otázku, na kterou hledaly odpovědi spolu s rodiči. 18.2. olympiáda vyvrcholila rozdáním medailí a zaslouženou oslavou. Skvělých sportovců tu máme vážně hodně J Po podzimní návštěve živé lišky jsme se po kladných ohlasech rozhodli, že pozveme do školky další živé zvířátko. Byl to projektový den „Bezpečný pes“, kde se děti naučily, jak reagovat na civí zvířata a jak se k nim chovat.

A konečně to jaro!!! Klasické tradice a zvyky jako je vynášení Morany se dětem moc líbilo. Navazoval projekt ve spolupráci se základní školou „Odemykání zahrady“. Děti zkoumaly lupou hmyz, prohlížely atlasy, hledaly přírodniny apod. Aby zvířátek nebylo málo, to nejdůležitější nás ještě čeká až se trošku oteplí – odchov živých housenek a následně vypouštění motýlů.

Poslední uskutečněnou akcí je prozatím setkání se zdravotní sestřičkou  z Červeného kříže, která dětem hravou formou vysvětlila, co dělat při drobném úrazu. Doufám, že jste nebyli moc vyděšení, když děti přišly domů s obvazy na ruce. Přeci jen apríl byl až následující den J

Na co se můžou Vaše děti ještě těšit?

Plánujeme Den s knihou, Den s ředitelem (pro předškoláky), 20.dubna začíná předplavecký kurz, focení (nezapomeňte včas nahlásit požadovaný balíček), program Afrika, čarodějnice, hudební divadlo Gábina + Katka, celodenní výlet a konečně nebudete ochuzeni ani o rozloučení s předškoláky.

 

 

Zápis

Pokud máte doma mladšího sourozence, kterému budou v brzké době 3 roky, rádi Vás uvítáme na zápisu do mateřské školy na školní rok 2022/2023, který se uskuteční 12.5.2022. Bližší informace naleznete v záložce „Zápis do MŠ“ nebo na vývěsce obce. Dokumenty si můžete sami vytisknout nebo si je vyzvednout v mateřské škole.

Poděkování

Velice Vám děkujeme za spolupráci při projektech, ale také za podporu v současné situaci. Snažíme se Vám vyjít maximálně vstříc a nechat alespoň částečný provoz.

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace