Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Pomáháme se správnou výslovností

V současné době se ve většině škol děti potýkají se špatnou výslovností. Do prvních ročníků přicházejí děti, které nesprávně vyslovují. Učitelé právem doporučují rodičům s těmito dětmi návštěvu logopedických poraden.

Podle statistik Ústavu zdravotnických informací bylo jen v roce 2018 v ordinacích logopedů evidováno na 90% dětí. Mnoho dalších však do ordinací ke specialistovi nikdy nedorazí. Výsledné číslo je tak dle odhadů odborníků několikanásobně vyšší.                                           (Rodina a škola, č.2/únor 2020, ročník LXVII)

Proto nabízíme rodičům možnost navštívit na níže uvedeném odkazu projekt společnosti Madeta, tzv. "Hláskování s Lipánkem". Společnost Madeta přichází na pomoc rodičům, kteří hledají návody a informace, jak s dětmi trénovat výslovnost. Veřejnosti volně přístupný web www.hlaskovanislipankem.cz nabízí videonávody, jak dětskou řeč rozvíjet nejen správně, ale i zábavně. Videa vznikla v těsné spolupráci s logopedy a ukazují, jak s dětmi krok za krokem správně trénovat výslovnost jednotlivých hlásek. Rodiče mohou též prostřednictvím webu získat logopedické hry k procvičování výslovnosti, které si mohou objednat v e-shopu Lipánka za nastřádané "lipoše", tedy body nasbírané z obalů produktů Madety.                                                                  (Rodina a škola, č.2/únor 2020, ročník LXVII)

www.hlaskovanislipankem.cz

 

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace