Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Listopad a prosinec v MŠ

Milí rodiče,

měsíce listopad a prosinec byli opět plné akcí a zážitků. S posledním spadlým listem jsme společně s dětmi ze ZŠ zamkli zahradu a oslavili svátky Haloweenu. A abychom se ve školce při pochmurných podzimních dnech nenudili, hned další týden jsme děti vtáhli do pekařského prostředí. Týden chleba jsme zahájili výletem do Rakovnické pekárny V Brance, kde děti viděly jak se chléb a jiné pečivo vyrábí a měly možnost ochutnat místní koláčky. Školku jsme proměnili na pekařství s velkou pecí, ve které jsme pekli a v prodejně pečivo prodávali ke kávě a čaji. J S kváskem jsme si při pokusech užili spoustu legrace a doufáme, že bochánky, které si děti sami ve školce upekly, vám chutnaly tak jako nám.

V polovině listopadu zacinkal svými podkovami bílý kůň svatého Martina, který nám sice nepřinesl první vločky, ale připomněl nám, že se blíží čas Vánoc. Začali jsme tedy trénovat besídku a tvořit, abychom prodali co nejvíce výrobků na Vánočním jarmarku a vydělali tak hodně peněz pro vaše děti. Velké díky patří vám-rodičům a prarodičům za hmotné příspěvky do stánku a nákup výrobků. Moc si vaší spolupráce vážíme.

Na začátku prosince rozzářila dětská očka bílá peřina, která přikryla celý Pavlíkov a my jsme si tak mohli začít užívat zimních radovánek. Postavili jsme si sněhuláka, klouzali se na lopatách, koulovali se a hráli si na sněžné anděly. Sníh a mráz umocnil kouzelnou atmosféru při rozsvícení Vánočního stromečku u kostela, kde vaše úžasné děti předvedly svůj herecký um, za což jim patří velká pochvala! J A jako odměnu jsme si pro ně připravili výlet na zámek v Mníšku pod Brdy, kde na děti čekala nejen prohlídka zámku, ale i návštěva pekla s hodnou čerticí a kouzelného nebe, kde anděl a Mikuláš každému z dětí předali balíčky s nadílkou.

Tento rok zakončíme dobrým skutkem. Až si ozdobíme stromeček ve školce, rozbalíme pod ním dárečky, mlsneme si cukroví, nadělíme dobroty i zvířátkům v lese pod Pavlíkovskou rozhlednou.

Děkujeme za vaší přízeň, děkujeme za vaše úžasné a šikovné děti. Do nového roku vám přejeme především spoustu zdraví, krásných zážitků a v neposlední řadě mnoho lásky.

Mějte se rádi <3

Kolektiv MŠ Pavlíkov.

 

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace