Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Celé Česko čte dětem

Celé česko čte dětem

 

Stále jsme zastánci a propagátoři projektu Celé česko čte dětem. Naše škola pro podporu četby u žáků dělá maximum. Do školní knihovny každým rokem nakupujeme nové knižní tituly. Nutíme děti k četbě doma i ve škole prostřednictvím založení čtenářských sešitů. Snažíme se o pravidelné předčítání, každý den děti ve škole čtou. Ať je to slovní úloha z matematiky, českého jazyka nebo články z čítanky.

Ve třídách žáci představují svoje oblíbené knihy ostatním žákům, předčítají úryvky z knih, vytváříme výstavky knih, na chodbě máme instalovaný stojan se zajímavými knihami a časopisy, je možné pravidelně navštěvovat i školní žákovskou knihovnu, uskutečňujeme třídní projekty "Víš, co čteš?" a v neposlední řadě chodí nejlepší čtenáři předčítat i dětem do mateřské školy po obědě před spaním. Čtení je prostě důležité. Upevňuje vazby ve škole, v rodině, mezi kamarády.  

Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem, učitelem a žákem. Neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budeme si  číst".

 

Zdroj: http://celeceskoctedetem.cz/.

Na těchto webových stránkách se dočtete další zajímavé informace o důležitosti čtení.

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace