Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Září máme za sebou

MŠ Pavlíkov – „Září máme za sebou“

Berušky

Začali jsem nový školní rok 2021/2022 a přivítali mezi sebou 13 nových kamarádů. Nejen my dospělí, ale i děti se musely naučit spoustu nových jmen, učíme a opakujeme si pravidla chování ve třídě i mimo ni. Ve školce nasávají spoustu nových vjemů  – malují, tancují, říkají básničky, hrají s námi pohádky -  a některým už u oběda dochází síly.

 

Kvůli rekonstrukci zahrady nám s nejmenšími dětmi nově pomáhá venku „vycházkový had“.

Za nejmenší děti bych září označila jako „měsíc rukou“ – je důležité poznat, že ruce máme i od toho, aby nám pomáhaly při oblékání, jídle, umývání nebo úklidu hraček.

Vzájemné „oťukávání“ tedy máme za sebou, slzičky nikoho netrápí po příchodu ani během dne a já doufám, že úsměvy na tvářích dětí letos nepřekazí žádná pandemie a školní rok bude probíhat bez omezení.

Ve fotogalerii se podívejte se, co všechno již máme za sebou.

Sovičky

Tak tohle už jsou naši mazáci. Ze třídy berušek postoupili o dva schody výš a dostali se do nové třídy, kde mohou prozkoumávat nové hračky. Skupina je to poměrně malá a díky tomu budeme zvládat i náročnější činnosti, více opakovat a trénovat ke všem tématům během celého roku a připravovat tak ty nejstarší na vstup do první třídy. Nezdá se to, ale škola už klepe na vrátka J

Pro sovičky jsme si přes prázdniny připravily dvě nová překvapení, která určitě potěší jak holky, tak kluky. Jedná se o polytechnický koutek, kde budeme rozvíjet jemnou motoriku a zručnost dětí.

A klidový „čtecí“ koutek. Ne všichni mají hned od rána náladu být do všeho hrr. Zde si budou moci zalézt a pomalu se rozkoukat, prohlížet si atlasy a encyklopedie nebo pohádkové knížky.

 

 

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace