Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník - Plavecká výuka ve II. pololetí šk. roku 2017/2018

Základní škola a mateřská škola Pavlíkov, okres Rakovník

Vítejte

Plavecká výuka ve II. pololetí šk. roku 2017/2018


Plavecká výuka ve II. pololetí začíná od 12.4.2018 a potrvá 10 lekcí do 14.6. 2018 (vždy čtvrtek). Budeme letošní rok jezdit do Plavecké školy v Tuchlovicích. Protože je plavecká výuka podporována MŠMT ČR, dostala naše škola, po předchozí žádosti, finanční prostředky na úhradu dopravy. Kurzovné bude hrazeno navýšeným příspěvkem  Městyse Pavlíkov. Děti budou tentokrát jezdit zdarma.

Plavecká výuka je nedílnou součástí vzdělávacího oboru tělesná výchova. Zahrnuje v sobě rozvoj pohybových schopností a získání určité úrovně pohybových dovedností, které zabezpečí vlastní pohyb člověka ve vodním prostředí. Umožňuje, s ohledem na pobyt ve specifickém prostředí a nutnost překonávat obavy, únavu a svalovou bolest, rozvoj morálně-volních vlastností. Výcvik v kolektivu se podílí na rozvoji socializačních a adaptačních mechanizmů jedince. Specifické vlastnosti vodního prostředí ovlivňuje všechny orgánové soustavy.          

(Zdroj:http://tv3.ktv-plzen.cz/plavani/vyznam-plavani.html)

S sebou: - plavky, ručník (osuška), hřeben, mýdlo (sprchový gel), děvčata spletené vlasy (ev. koupací čepice-není povinná).

rubrika: Základní škola


vloženo: 08.03.2018 uživatel: Petr Šiler